Dokumentujeme

Dokumentujeme

Putování s pravěkými zvířaty

Vaše děti nebo dokonce i vy si možná pamatujete na dokumentární cyklus Putování s pravěkými zvířaty. Celkově jsou příběhy o dinosaurech, jejich vyhynutí i životě u dětí velmi oblíbené dodnes. Obzvláště televizní společnost BBC během let svého působení vytvořila na toto téma mnoho zajímavých dokumentů.

Epizody napříč dějinami

  • Nové svítání: Území Německa před 49 miliony let, seznámíte se s nelétavými ptáky, kteří byli větší než člověk, pravěkými savci i kytovci, kteří dokázali žít jak na souši, tak v mořích.
  • Dravá velryba: Kontinent Afrika před 36 miliony let obývala zvířata jako královský ještěr, což byl 20 metrů dlouhý kytovec nebo 600 kilogramů vážící Andrewsarchus, který je považován za největšího dravého suchozemského savce.
  • Země obrů: V Mongolsku žila před 25 miliony lety zvířata příbuzná dnešním nosorožcům, která vážila až okolo 20 tun.
  • Nejbližší příbuzní: Afriku v období před 3,2 miliony let neobývala pouze zvířata, ale i Australopithecus, což byl předchůdce lidí.
  • Šavlozubý tygr: Zhruba před 1 milionem let se po území Jižní Ameriky pohybovali Smilodoni, spíše známí jako šavlozubí tygři.
  • Cesta mamutů: V posledním dílu cyklu o pravěkých tvorech se setkáte s mamuty, jeskynními lvi, ale i s člověkem neandrtálským a kromaňonským.

Poučení i zábava

Tyto dokumentární filmy jsou velmi oblíbené právě proto, že jsou skvělou kombinací vědy a zábavy. Děti se nenásilnou formou seznámí s archeologií, vymřelými zvířaty i rostlinami a lépe si osvojí poznatky.

Úspěch Jurského parku

O tom, že dinosauři lákají všechny věkové kategorie, svědčí i úspěch filmů s názvem Jurský park. Vzniklo mnoho předělávek, základní děj ale zůstává stejný. Vědcům se podařilo získat DNA tvorů žijících před miliony let a vytvořili jakýsi zábavný park s těmito zvířaty. Co se ale stane, když selže bezpečnost a zvířata se dostanou na svobodu?
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek