Dokumentujeme

Dokumentujeme

Nejhorší ruská vězení

Dokumentární filmy jsou dobrým zdrojem informací, dozvíme se z nich nenásilnou formou o věcech, které bychom jinak nemuseli zjistit. To je případ snímku z roku 2011 s názvem Pohled zevnitř: Nejhorší ruská vězení.

Unikátní pohled

Nahlédnout do vězeňského systému jakékoliv země není jen tak. Obzvláště v Rusku je to velký oříšek. Skupina filmařů z USA ale dostala od ruského ministerstva spravedlnosti výjimku a díky tomu se jim podařilo natočit záběry z nejobávanějších věznic, které na světe najdete. Diváci se tak podívají za brány vězení, které do té doby spatřily pouze odsouzení vězni.

Nejhorší věznice

  • Černý delfín: Poblíž hranic s Kazachstánem se nachází obávaná věznice, kterou obývá asi 700 vězňů. Na jednoho chovance spadá v průměru 5 vražd. Po budově se vězni musejí pohybovat v předklonu, s rukami za zády. Mimo ně dokonce i se zavázanýma očima, aby se ztížila jejich prostorová orientace. Většina z nich už tyto stěny nikdy neodpustí. „Odtud se dá dostat pouze jedinou cestou. Na hřbitov,“ říká velitel věznice.
  • Vladimirská věznice: Centrální věznice Ruska, která je zároveň i tou nejstarší. Pobýval zde dokonce i Stalinův syn.
  • Tábor 17: Tento vězeňský tábor je mírnější, než ty předchozí, většina z odsouzených si zde odpykává svůj trest za drogy a navíc s vyhlídkou, že se za pár let vrátí domů.

Další filmový materiál

Že mnoho lidí zajímá, jak vypadá život za mřížemi, ukázal i seriál Útěk z vězení, jehož sledovanost byla až nečekaně vysoká a stal se z něj doslova trhák. Geniální mladík Michael Scofield se nechá dobrovolně chytit při činu, aby se dostal do věznice, kde čeká na trest smrti jeho bratr, který ale nic nespáchal. Jak už název napovídá, první série bude hlavně o tom, jaké podmínky v tamějším vězení fungují, dočkáte se i vězeňské vzpoury a hlavně, jak a zda-li vůbec se dá z věznice utéct.
Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek