Dokumentujeme

Dokumentujeme

Masoví vrazi aneb Kdo je Hannibal Lecter?

Sérioví a masoví vrazi fascinovali širokou veřejnost už odnepaměti a pravděpodobně to tak zůstane i do budoucnosti. Je to téma, které je pro lidi neuchopitelné a šílené. Přesto chtějí vědět víc. Díky dokumentu Masoví vrazi, Hannibal Lecter - skutečné příběhy z roku 2001 mají diváci možnost seznámit se s těmi nejhoršími vrahy v posledních desetiletích.

Nejznámější zrůdy světa

  • Ted Bundy: Tento muž, který vystudoval psychologii, se doznal k vraždám 30 žen, odhadovaný počet obětí je ale vyšší, někdy až okolo 100. Mnoho let se odmítal doznat, při soudním procesu věřil, že si porotu nakloní svým šarmem, a když zjistil, že byl odsouzen k smrti na elektrickém křesle, do poslední chvíle se pokoušel trest zmírnit či odvolat.
  • Albert Fish: Natěrač, otec 6 dětí a kanibal. Podezřelý byl z 5 až 15 vražd, ale odhadovaný počet se vyšplhal až ke čtyřem stovkám. Ke svému odhalení napomohl on sám, když poslal dopis matce jedné ze svých obětí, co vše její dceři udělal. Jeho život ukončilo elektrické křeslo.
  • Andrej Čikatilo: Sovětský sériový vrah a kanibal, který zavraždil nejméně 52 lidí. Kanibalismus ale v té době nebyl v Sovětském svazu nijak výjimečný, mezi lety 1946 až 1947 propukl na území poválečný hladomor a jeho bratr se stal obětí kanibalů. Bylo mu tehdy pouhých 10 let. Jeho soudní proces byl mediálně neuvěřitelně zajímavý.

Neplést s Hannibalem

Mnoho lidí jmenuje mezi nejznámější sériové či masové vrahy i jméno Hannibal Lecter. To není úplně správné, protože se jedná o fiktivní postavu z románů spisovatele Thomase Harrise.

Populární seriál

Americký televizní seriál Dexter pojednává o inteligentním, okouzlujícím a úspěšném forenzním expertovi, který pracuje u miamské policie. Ve dne vraždy vyšetřuje a v noci je páchá. Ano, Dexter Morgan je ve skutečnosti sériový vrah. Adoptoval jej policejní důstojník, který odhalil jeho vražedné sklony a umožnil mu zabíjet pouze ty, kteří stojí nad zákonem nebo unikli spravedlnosti.


Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Další článek