Dokumentujeme

Dokumentujeme

Kam za dokumentárními filmy

Patříte mezi fandy dokumentaristiky? Fascinuje vás filmový žánr, který kromě kratochvilné zábavy člověku poskytne také pastvu pro mozek? Podívejte se na místa, kam se vydat, abyste získali další kvalitní mozkovou potravu. Vyrazte na cestu po dokumentárních filmech společně s námi.

Ji.hlava

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava se koná již od roku 1997 a v dnešní době představuje největší událost svého druhu ve střední a východní Evropě. Každoročně přiláká tisíce diváků, přední režiséry, filmové profesionály i umělce. Již nyní si můžete ve svém kalendáři zaznamenat volno pro filmovou událost, která vás čeká na konci října. Jako na každém správném festivalu, i zde jsou udělovány ceny nejlepším filmům – zde dokumentům.

Jeden svět

V březnu se můžete zúčastnit projekce v rámci Festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Projekce se uskutečňují ve více než 30 městech naší české země. Kromě hlavního vlákna programu, kterým jsou dokumentární filmy, se můžete zúčastnit i bohatého doprovodného programu, který zahrnuje přednášky a debaty, výstavy, workshopy, či program Mluvící kino, kde se můžete stát součástí debaty s experty a osobnostmi na vybraná témata. Pohlídejte si své místo na této úžasné události!


Tourfilm

Tento festival se pyšní označením nejstarší mezinárodní filmový festival s cestovatelskou tematikou na světě. Koná se v říjnu v Karlových Varech, uvádí a oceňuje dokumenty i propagační filmy podporující cestovní ruch. Nenechte si ujít tento skvělý festival!

Festivaly dokumentárních filmů u nás:

-Ji.hlava

-Jeden svět

-Tourfilm

-Dokufest na dvorku

Který z festivalů navštívíte již letos? Máte nějaké další tipy na festivaly a veřejné projekce věnující se dokumentům?

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek