Dokumentujeme

Dokumentujeme

Dokumentární filmy, které by vám neměly uniknout

Podívejte se s námi na nejlepší dokumenty z roku 2018, které by vám rozhodně neměly uniknout. Znáte je všechny? Který je ten váš nejoblíbenější? Pojďte si s námi zavzpomínat.

Je libo přírodu?

Myslíte si, že devadesátiletý dědeček je schopen jezdit po celém světě a natáčet poutavá videa o naší planetě? V případě sira Davida Attenborougha si směle můžete odpovědět, že ano. Dokumentární filmy stanice BBC patří pod jeho taktovkou k tomu nejlepšímu, co můžete vidět. V roce 2018 vznikl další seriál dokumentárních filmů jménem Zvířecí dynastie, která přináší skutečné příběhy pěti nejslavnějších i nejohroženějších zvířat světa – lva, tygra, šimpanze, tučňáka a psa hyenovitého.

Fandíte hokeji?

Pokud patříte mezi hokejové fanoušky, jistě jste zaznamenali hokejový dokumentární film natočený v roce 2018 Pásky z Nagana, který s odstupem let připomíná naše hokejové vítězství na olympiádě v Naganu. Pamatujete si, jak naši vyřadili v semifinále Kanadu? I po dvaceti letech si můžete poslechnout, jak tato skutečnost naštvala kanadské hráče a jak na ni dnes vzpomínají. Sportovní dokument Ondřeje Hudečka nabízí vzpomínky známých hokejových hvězd – Jaromíra Jágra, Dominika Haška či Erica Lindrose.


Černé zlato

Dokument Černé zlatoje dílo zachycující politické, ekonomické i sociální pozadí, které předcházelo tragédii na dole Dukla v roce 1961, vás seznámí s jednou částí našich nedávných dějin. Ocitnete se v totalitním režimu, kde je práce poháněna snahou o překonání rekordů v těžbě, i v nově vybudovaném hornickém městě Havířově.

Dokumenty z roku 2018:

-Zvířecí dynastie

-Pásky z Nagana

-Černé zlato

Kterým z těchto dokumentů si zpříjemníte svou volnou chvíli vy?

Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek