Dokumentujeme

Dokumentujeme

Děsivá tajemství české i zahraniční historie

Pokud brouzdáte po internetu nebo YouTube, zkuste zavítat na kanál badatele.net. Možná budete překvapeni, kolik tajemství ukrývá naše země. O některých jste možná slyšeli v hodinách dějepisu, některá budou příjemnou novinkou. Za odhalením záhad se pouští známý publicista Jaroslav V. Mareš, který působil v České televizi, můžete jej znát z pořadu Reportéři ČT nebo jako člena týmu Josefa Klímy.

Čím se vlastně zabývá?

Reportér Jaroslav Mareš se s různými odborníky pouští k odhalování již dávno zapomenutých míst historie, ať už na našem území či v zahraničí. Díky krátkým reportážím, které si můžete prohlédnout na platformě YouTube, se i vy dostanete do míst, která jsou mnohdy lidským očím skryta. Můžete tak objevit tajemství a pověsti hradů a zámků, ale i zapovězených míst. Milovníky detektivek a kriminálních případů potěší i zákulisí nejznámějších českých vražd a zmizení. A pokud se neradi díváte na dokumenty, ač krátké, můžete si počíst na stejnojmenném blogu nebo dokonce i v knize, kterou autor vydal pod názvem Největší záhady kriminalistiky.


Otec byl toho večera podivně neklidný

Tento úryvek se zapsal do dějin kinematografie, pochází z kriminalistického seriálu Třicet případů majora Zemana. Konkrétně z dílu Studna, který byl natočen podle skutečné události, ke které došlo v roce 1968 ve středočeských Vonoklasech. V televizi Brůnovi, ve skutečnosti Jelínkovi. Tragický příběh, kdy se otec rozhodl, že zabije celou svou rodinu, podpálí dům a se synem skočí do studny. Co když je ale pravda poněkud jiná? A právě to se snaží badatelé zjistit. Existuje hned několik teorií o tom, jak se celý příběh mohl odehrát. Co když nebyl vrahem otec, ale syn? A co když ani to není pravda a za vším stojí někdo další? Okolo případu se vyrojilo už v době vyšetřování mnoho nejasností. Například studna je natolik úzká, že by v ní nemohlo dojít k zápasu otce se synem a nebylo by možné ani to, aby se z ní muž dostal živý. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že byl Ing. Stanislav Jelínek ml. po obrně částečně ochrnutý a k chůzi používal hůl. Zajímavým poznatkem je i to, že tento muž nebyl filozofem, jak se uvádí v televizní inscenaci, ale sovětským jaderným technikem. Za zmínku stojí i nezvyklý počet vysokých úředníků a pohlavárů u šetření případu. Pokud chcete vědět víc, určitě zapátrejte, Jaroslav Mareš se právě tomuto případu věnuje už několik let.


Záhady z Česka i ze zahraničí

  • Tajemství okolo Drákuly: Příběh hraběte Drákuly snad není třeba nějak široce představovat. V krátkých videích ale zjistíte, kde bylo jeho skutečné sídlo, jak dnes vypadá a jaká děsivá tajemství odkrývá jeho hrobka.
  • Krvavá hraběnka a Čachtice: Alžběta Bathory je považována za jednu z největších sériových vražedkyň vůbec, alespoň to tvrdí Guinessova kniha rekordů. Jak ale vypadají Čachtice dnes, co si o všem myslí místní nemá celá událost úplně jiné kořeny?
  • Hrad Houska a pekelná brána: Hrad Houska je dodnes vyhledáván různými milovníky tajemna. Má se zde totiž nacházet brána do samotného pekla. Prý jsou zde v noci slyšet zvláštní zvuky.

Objevování minulosti na vlastní pěst

Pokud vás zajímají záhady, otazníky v českých i zahraničních dějinách a různé sporné události, rozhodně neuděláte chybu, když se podíváte na některá videa na badatele.net. Pokud jste zároveň i fanoušci detektivek, ve vaší sbírce by neměla chybět kniha Největší záhady kriminalistiky. Ale největší dobrodružství si užijete, pokud se na tajemná místa vydáte sami. Třeba se vám podaří zjistit, jestli hrad Sovinec ukrývá opravdu nacistický poklad, zda se nachází na Housce brána do podzemí nebo jak to vlastně je s lomy Amerika. A abyste měli na cestování dostatek financí, můžete využít nebankovní půjčky. Rychle se splácí, není nutné zbytečné papírování a sms půjčka lze vyřídit i z pohodlí domova. Půjčka ihned na účet je ideální volbou i pro studenty, seniory a matky na mateřské dovolené.


Keny98 říká
16.04.2019

Skvělý tip, badatele neznám a určitě na odkaz zavítám!Vložte komentář


Jméno (požadováno)


Příspěvek (požadováno)
Předešlý článek Další článek